Авітаміноз

Зима закінчуеться, радіти б змінам у природі, адже зовсім скоро настануть теплі весняні дні… Але чому ми так швидко втомлюємося, без причини роздратовані, а постійна застуда все ніяк не проходить? Причина банальна – організму не вистачає вітамінів. Ви відчуваєте постійну втому, вам постійно хочеться спати, а настрій на нулі. Все це – яскраві ознаки весняного авітамінозу.
Відсутність в організмі людини тих чи інших вітамінів і мікроелементів – це не що інше, як авітаміноз. Якщо людина відчуває нестачу одного вітаміну, то на обличчя моноавитаминоз, якщо кілька – поліавітаміноз. Зазвичай це відбувається у весняний і зимовий періоди.
Причини авітамінозу
- за Причиною авітамінозу може стати недостатнє надходження вітамінів з їжею, що, в свою чергу, може бути викликано неправильним, недостатнім або неякісним харчуванням.
- Організм переповнений так званими антивітамінами – лікарськими препаратами, призначеними для підвищення згортання крові.
- В організмі порушуються процеси травлення, чи мають місце збої в роботі внутрішніх органів, що відповідають за травлення.
- Часто трапляється авітаміноз у дітей. Пов’язано це з особливостями дитячого метаболізму (обміну речовин).
- Авітаміноз зустрічається і в літньому віці. У цьому випадку обмін речовин у літньої людини, так само як і у дітей, має свої особливості.
Авітаміноз. Симптоми
- Шкірний покрив на тілі починає лущитися.
- Волосся стає ламким і випадає.
- Ламкі нігті.
- Можуть з’являтися синці, що виникають на тілі навіть від незначного удару або несильного дотику.
- Загострюються різні хронічні захворювання, наприклад, герпес на губах, грибкові інфекції ніг і т. д.
- Шкіра стає млявою, блідою і в’ялою. Може виникнути подразнення і сухість.
- Можливі часті простудні захворювання, відновлення після яких викликає певні труднощі.
- Людина може відчувати постійну втому, він стає дратівливим. Можливі сонливість, повна апатія і неуважність.
- Пам’ять погіршується, а концентрація уваги – порушується.
- В момент чищення зубів можуть кровоточити ясна.
- Куточки губ тріскаються. В цьому випадку не допоможуть ні креми, ні спеціальна помада.
Авітаміноз, симптоми якого настільки різноманітні, вимагає своєчасного лікування.
Авітаміноз. Лікування
Як було сказано вище, авітаміноз – це відповідна реакція людського організму на нестачу в ньому вітамінів і мікроелементів. У зв’язку з цим є ряд загальних і приватних рекомендацій.
- Необхідно переглянути свій раціон харчування. Варто забути про дієти, оскільки в цьому випадку вони принесуть лише шкоду. Харчування повинно бути повноцінним, включає в себе всі мікроелементи і вітаміни, необхідні організму.
- Всі споживані продукти повинні бути збагачені різними групами вітамінів. Це і м’ясна їжа, і рибна, і кисломолочна продукція, і зернові культури.
- Заповнити нестачу вітамінів в організмі допоможуть вітамінно-мінеральні комплекси (наприклад, «Біоритм Полівітаміни» від компанії «Евалар»).
У деяких випадках необхідно буде провести лікування на місцевому рівні. Що це значить. Якщо, наприклад, лущитися шкіра, то слід скористатися спеціальними кремами.
- Якщо кровоточать ясна, організм відчуває нестачу вітаміну С. Необхідно вживати в їжу болгарський перець (рекордсмен за вмістом вітаміну С), яблука, апельсини, петрушку, часник, цибулю, квашену капусту і т. д.
- Якщо волосся ламке і сухе, необхідно поповнити свій організм вітамінами А, Н, В6. Вони містяться в яєчному білку, волоських горіхах, олії, моркви, печінки і т. д.
- Зайва дратівливість і безсоння говорять про нестачу вітамінів В3, В6 і РР. Необхідно їсти якомога більше різних каш (особливо з перлової крупи, печінки, пісного м’яса).
- Якщо в куточках губ з’явилися тріщини, організм сигналізує про нестачу вітаміну В2. У цьому випадку рекомендується налягати на йогурт, сир, молоко і пророщену пшеницю.
Профілактика авітамінозу
- Щоб не допустити рецидиву авітамінозу, необхідно наповнювати свій організм різними мікроелементами і вітамінами своєчасно.
- Рекомендується скласти правильне харчування і по можливості вживати в їжу всі необхідні в зимовий період продукти.
- В зимовий і весняний періоди, коли можливість поповнення організму вітамінами суттєво обмежена, слід приймати вітамінно-мінеральні комплекси.